Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Przywracanie motywacji pracowników po recesji

14.06.2010 Arkadiusz Koperek
Mijający kryzys finansowy mocno dał się we znaki wielu przedsiębiorstwom. Pomimo że sytuacja na rynkach powoli się stabilizuje, firmy wciąż muszą radzić sobie z wieloma problemami. Oprócz dążenia do zwiększenia obrotów czy walki o nowego klienta przed wieloma zarządzającymi pojawił się nowy problem: jak po ciężkich czasach ponownie zmotywować pracowników. Wielu z nich w obawie przed utratą pracy godziło się w trakcie spowolnienia gospodarczego na cięcie płacy czy redukcję bonusów. Jak zatem skłonić ich do ponownego zwiększenia wysiłków? Co zrobić, aby efektywnie wykorzystać fakt wyjścia z recesji? Na co zwracać szczególna uwagę budując nowe schematy podnoszenia efektywności zatrudnionych? Na te pytania znajdą Państwo odpowiedź w niniejszym artykule.
Arkadiusz Koperek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".