Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Przykład systemu wynagradzania w belgijskim banku

16.05.2006 Joanna Kramerek
Artykuł omawia system wynagradzania w jednym z belgijskich banków, który umownie został nazwany Belgian Bank. Strategia wynagradzania w tym banku jest wyznaczana przez politykę kontroli kosztów, wyniki pracowników oraz nastawienie na długookresowe zatrudnienie. Jeśli chodzi o wynagrodzenia pracowników szeregowych, to zidentyfikowano 6 poziomów stanowisk, a o zróżnicowaniu wynagrodzeń w obrębie tego samego poziomu decyduje wiek pracowników. Natomiast związany z podwyższeniem płacy awans na wyższy poziom jest wynikiem posiadania wymaganego zestawu kompetencji. Trochę inne zasady wynagradzania dotyczą stanowisk wyższego szczebla.
Przykładowo, istnieje możliwość negocjowania wynagrodzeń a wynagrodzenia zmienne są wyższe. Niewielka wysokość płacy zmiennej jest zresztą jednym z podstawowych problemów w wynagradzaniu pracowników szeregowych w Belgian Bank.
Joanna Kramerek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".