Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Prognozy wzrostu wynagrodzeń na świecie w 2012 roku

28.12.2011 Krzysztof Belczyk
O ile wzrosną wynagrodzenia na świecie w 2012 roku? W artykule przedstawiono prognozy dotyczące wzrostu płac w różnych regionach świata. Plany przedsiębiorstw dotyczące zwiększenia funduszu płac mocno wiążą się koniunkturą. Dlatego w publikacji zaprezentowano dynamikę PKB na przestrzeni ostatniej dekady oraz przewidywany wzrost gospodarczy na rok 2012. Lata 2010-2011 to okres galopujących ceny towarów i usług konsumpcyjnych. Czy w kolejnych 12 miesiącach wzrost wynagrodzeń zostanie „zjedzony” przez inflację? W artykule zestawiono dane Międzynarodowego Funduszu Walutowego dotyczące tego, w jakim tempie będą rosły ceny towarów i usług w różnych częściach świata. Artykuł zawiera 6 wykresów.
Krzysztof Belczyk

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".