Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Problemy związane z wdrażaniem oraz funkcjonowaniem systemu wynagrodzeń za wyniki - część I

23.08.2010 Patrycja Grzesińska
Coraz więcej organizacji w dzisiejszych czasach postanawia wprowadzić system wynagradzania za wyniki. Niniejsze opracowanie jest pierwszą częścią artykułu, poświęconego problemom związanym z wdrażaniem oraz funkcjonowaniem pay for performance. Stanowi ono próbę odpowiedzi na sześć podstawowych pytań, związanych z uzależnieniem płacy od osiąganych wyników. Opisano w nim, kiedy firma jest gotowa na wdrożenie takiego rozwiązania, jakie cele powinna postawić przed nowym systemem oraz kto może być efektywnie wynagradzany zgodnie z jego regułami. Artykuł ukazuje również w jakich sytuacjach pay for performance wprowadzać do firmy kompleksowo lub etapowo oraz jakie osiągnięcia powinny być nagradzane. Pierwsza część kończy się przedstawieniem podstawowych narzędzi, stosowanych w systemach wynagradzania za wyniki, jakimi są bonusy oraz podwyżki płacy zasadniczej. Artykuł zawiera 3 wykresy, 1 tabelę oraz 1 schemat.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".