Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Problemy wdrażania wartościowania kompetencji w praktyce - część druga

21.08.2007 Łukasz Sienkiewicz
Artykuł jest kontynuacją artykułu dotyczącego problemów związanych z wdrożeniem wartościowania kompetencji w przedsiębiorstwach. Jest to jednocześnie ostatnia część cyklu poświęconemu temu zagadnieniu. Na początku tej części omówiona jest kwestia odpowiedniej alokacji zasobów, aby wdrażanie modelu zostało uwieńczone sukcesem. Zwraca się tu szczególną uwagę na rodzaje kosztów, które muszą być poniesione w procesie wdrażania modelu. Drugim problemem omawianym w artykule jest aktualność modelu. Aktualność modelu zależy od tempa i skali zmian wewnątrz organizacji, tempa zmian rynkowych oraz wynikającego z nich tempa zmian względnego znaczenia kompetencji. W części tej zwraca się uwagę na fakt, że różne tempo zmian wymaga różnej częstotliwości dokonywania przeglądu i aktualizacji systemu. Wreszcie na końcu artykułu omówiony jest problem adaptacji nowego modelu.
Łukasz Sienkiewicz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".