Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Problemy w pomiarze efektywności systemów wynagradzania - jak im zaradzić? Część II

03.08.2009 Ewa Bochyńska-Śmigielska
Niniejszy artykułu stanowi kontynuację opracowania “Problemy w pomiarze efektywności systemów wynagradzania – jak im zaradzić? Część I”. Dokonano w nim szczegółowego omówienia etapów projektowania, wdrażania i oceny efektywnego systemu wynagradzania. Każdy z etapów zilustrowano przykładami z praktyki brytyjskich lub międzynarodowych przedsiębiorstw. Omówiono także efektywność różnych elementów wynagrodzenia: płacy podstawowej, wynagradzania całościowego, premii oraz świadczeń dodatkowych. Dokonano analizy warunków, w których określone działania w zakresie wynagradzania pracowników faktycznie przekładają się na zysk dla przedsiębiorstwa. Prezentowane wnioski opierają się na wynikach badań i sondaży, a także na opiniach specjalistów do spraw wynagrodzeń.
Ewa Bochyńska-Śmigielska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".