Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Premiowanie działów podatkowych

30.10.2017 Grzegorz Poręba
W małych i średnich przedsiębiorstwach obowiązki związane z rozliczaniem podatków najczęściej wykonywane są przez działy księgowe lub są zlecane na zewnątrz. Duże firmy często posiadają odrębny dział, komórkę lub przynajmniej pojedyncze stanowiska wyspecjalizowane w opłacaniu należności względem fiskusa. Posiadając tego typu stanowiska w swojej firmie warto stworzyć dla nich odrębny system premiowania. Minimalizacja kosztów podatkowych stanowi obszar, na którym wypracować można dodatkowe korzyści dla firmy. Z tego powodu warto przyjrzeć się, na co działy podatkowe mają wpływ i w przypadku wysokich wyników dodatkowo je za to nagradzać.
Grzegorz Poręba

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".