Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Prawidłowe opisy stanowisk jako podstawa sprawnego funkcjonowania systemu wynagrodzeń - część I

10.06.2013 Patrycja Grzesińska
Opisy stanowisk pracy są jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi przez pracowników działów HR. Niniejszy artykuł jest pierwszą częścią opracowania ukazującego, w jaki sposób może on przyczynić się do sprawnego funkcjonowania systemu płac. Na wstępie krótko scharakteryzowano opis stanowiska pracy i przytoczono najważniejsze zadania, które spełnia on w każdej organizacji. Następnie uwagę poświęcono zmianom w polityce wynagradzania, jakie miały miejsce w ostatnich latach oraz roli omawianego dokumentu, jaką pełni on w nowej rzeczywistości. Kolejna część artykułu ukazuje, które informacje powinny się znaleźć w każdym opisie stanowiska pracy. Wspomniano tu zatem między innymi o podstawowych obowiązkach i zakresie odpowiedzialności, wymaganym wykształceniu, doświadczeniu, umiejętnościach oraz warunkach pracy. Na zakończenie wypunktowano jeszcze kilka elementów, które mogą się pojawić w omawianym dokumencie, wykorzystywanym do wynagradzania pracowników firmy.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".