Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Pozamaterialne wynagradzanie w crowdsourcingu

15.10.2012
W artykule omówiono sposób wynagradzania w modelu biznesowym jakim jest crowdsourcing. Crowdsourcing to model, w którym zadania realizowane są przez nieprecyzyjnie zdefiniowaną grupę ludzi tzw. tłum, a nie jak to dotychczas miało to miejsce poprzez pracowników zatrudnionych w strukturach firmy lub outsourcując zadania na zewnątrz.
Model wynagradzania został przeanalizowany w oparciu o portale internetowe takie jak Istockphoto, Amazon Mechanical Turk oraz Threadless. Główny nacisk w artykule położono na przedstawienie wyników badań poświeconych zjawisku crowdsourcingu. Badania te pokazują jakie rodzaje wynagrodzeń mają największy wpływ na rezultaty prac wykonanych na powyższych portalach. Zestawienie badań wraz z przykładami pozwalają lepiej zrozumieć idee wynagradzania w tym modelu biznesowym.

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".