Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Popularność świadczeń pozapłacowych wśród brytyjskich pracodawców w 2010 roku

23.05.2011 Konrad Nawrot
W artykule zaprezentowano główne wyniki raportu Employee Benefits Research 2011 z maja tego roku dotyczące różnego rodzaju benefitów świadczonych przez brytyjskich pracodawców. Skupiono uwagę na roli poszczególnych osób podejmujących decyzję o wysokości świadczeń dodatkowych, a także innych osób, które mają największy wpływ na ustalenia dotyczące benefitów. Scharakteryzowano również najpopularniejsze rodzaje świadczeń z podziałem na 4 kategorie: standardowe i elastyczne benefity, a także voluntary benefits oraz bonusy pochodzące z „poświęcenia” części płacy pracowników (salary sacriface). Ponadto, zwrócono uwagę na dostępność benefitów wśród brytyjskim firm z podziałem na te, które służyły wszystkim lub tylko części pracownikom. Artykuł zawiera 3 wykresy.
Konrad Nawrot

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".