Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Polityka wynagrodzeń w oddziałach dużych firm

22.06.2009 Monika Wałaszek
Firmy rozszerzające swoją działalność na nowe rynki mogą znaleźć się w sytuacji, gdy koniecznym będzie zbudowanie oddzielnych struktur wynagrodzeń dla oddziałów. Struktury te ustalą standardy dla wewnętrznej spójności wynagrodzeń i ich zewnętrznej konkurencyjności. Artykuł pokazuje kiedy w oddziałach terenowych można stosować taka samą strukturę wynagrodzeń jak w centrali. Ponad to wskazuje w jakich przypadkach pojawi się konieczność adaptacji jej do potrzeb lokalnej siedziby, a kiedy wystąpi potrzeba stworzenia zupełnie oddzielnej struktury. Przedstawione zostały ponad to różne czynniki wpływające na stawki wynagrodzeń oraz typy oddziałów terenowych. Omawiane sytuacje zostały zobrazowane rzeczywistymi przykładami liczbowymi, przedstawionymi na wykresach i mapach.
Monika Wałaszek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".