Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Polityka wynagradzania w BMW Group

30.11.2004 Marcin Potoczny
Wszyscy pracownicy Grupy BMW mają obowiązek przedstawić w ciągu roku co najmniej 3 pomysły na usprawnienie działalności firmy. W roku 2003 powstały aż 14 333 takie pomysły, z czego 11 064 zastosowano w praktyce. Sugestie pracowników zaczynają się od bardzo prostych, typu wykorzystanie zużytego papieru, a kończą na zaawansowanych pomysłach, usprawniających cały proces produkcyjny. Wprowadzeniu tego programy, w samym tylko roku 2003, przyniosło całej Grupie BMW oszczędności w wysokości 43 mln funtów brytyjskich.

W artykule opisany został system wynagrodzeń w oksfordzkiej fabryce Grupy BMW, producenta MINI Cooper’ów. Przedstawiono również zasady wynagradzania zarządu oraz rady nadzorczej całej Grupy BMW.
Marcin Potoczny

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".