Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Podstawy ustalania wynagrodzeń menedżerów

02.10.2007 Piotr Urbanek
W artykule poruszone zostały różne aspekty związane z ustalaniem wynagrodzeń menedżerów. Opisane zostały czynniki wpływające podejmowanie tego rodzaju decyzji, przede wszystkim takie jak efekty pracy menedżerów. Przeanalizowane zostały różne podejścia do płac kierowników najwyższego szczebla. Ocenie poddane zostały mierniki skuteczności menedżerów takie jak wskaźniki rachunkowe, ekonomiczne i rynkowe. Sporo miejsca poświęcone zostało wynagrodzeniom uzależnionym od wielkości firmy. Przedstawione zostały zalety i wady takiego sposobu wynagradzania. Pod uwagę zostały wzięte także takie czynniki jak porównania społeczne i kapitał ludzki, które często odgrywają dużą rolę przy ustalaniu wysokości płac menedżerów. W artykule przeanalizowano wpływ takiego czynnika jak forma kontroli przedsiębiorstwa na wysokość i sposób wynagradzania kierownictwa.
Piotr Urbanek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".