Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Pay Satisfaction Questionnaire (PSQ)

28.11.2006 Marzena Jakubiec
PPay Satisfaction Questionnaire został stworzony w 1985 roku przez Henemana i Schwaba. Powstał w oparciu o teoretyczny model rozbieżności, który stworzyli ci badacze. W pierwotnej wersji twórcy kwestionariusza przyjęli, że satysfakcja z wynagradzania jest oparta na 4 wymiarach: poziom wynagrodzenia, benefity, podwyżki i struktura-administracja. Z czasem ilość ta się zmieniała. Artykuł opisuje wpływ procesów poznawczych pracownika na odczuwanie ilości wymiarów wynagradzania. Skupia się także na najnowszych próbach dostosowania kwestionariusza PSQ do zmieniającego się podejścia do wynagradzania.
Marzena Jakubiec

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".