Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Optymalizowanie wynagrodzeń menedżerów

30.04.2007 Agnieszka Szwedo
Artykuł porusza istotną kwestię konieczności tworzenia optymalnych pakietów wynagrodzeń dla kadry zarządzającej. Wyszczególnia podejścia, jakie są stosowane przy budowaniu systemów wynagrodzeń menedżerów, na przykład próby uzależnienia wynagrodzeń od osiąganego przez firmę zysku. Sygnalizuje oczekiwania współudziałowców, związane z odzwierciedleniem sytuacji firmy w wysokościach pobieranych przez zarząd wypłat. Zwraca uwagę na ryzyko wynikające z oferowania akcji i udziałów jako części pakietu wynagrodzeń podkreślając, że niewielu menedżerów jest zadowolonych z tej formy wynagrodzenia. Prezentuje wnioski z analiz statystycznych oraz badań, prowadzonych w tej dziedzinie.
Agnieszka Szwedo

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".