Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Od czego uzależnić wysokość krótkoterminowych wynagrodzeń menedżerów?

09.01.2012 Krzysztof Domagała
W artykule omówiono czynniki jakie należy brać pod uwagę przy ustalaniu wynagrodzeń najwyższego kierownictwa. Wskazano ich cztery podstawowe grupy, które powinny być brane pod uwagę. Są to: wyniki ekonomiczne, wielkość przedsiębiorstwa, porównania społeczne oraz kapitał ludzki. W każdym z nich wskazano, w jaki sposób wykorzystać je do ustalenia poziomu zarobków. Wyniki ekonomiczne odnoszą się do obiektywnej oceny efektywności działania spółki. Wielkość firmy wiąże się z jej rozwojem. Porównania społeczne oznaczają konieczność analizy działania przedsiębiorstwa wraz z jego otoczeniem rynkowym. Natomiast przez kapitał ludzki należy rozumieć kompetencje menedżera, które mogą zostać wykorzystane w jego pracy.
Krzysztof Domagała

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".