Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Nicola Sulivan, System benefitów wspomagający rozwój produktu na przykładzie firmy HEINZ

10.08.2009
Artykuł opisuje nowy system benefitów, jaki firma HEINZ wprowadziła do polityki wynagradzania, w celu wzmocnienia rozwoju swoich produktów. Skorzystano w ten sposób z sytuacji, gdy w dobie narastającego kryzysu dynamicznie wzrósł poziom sprzedaży wyrobów spożywczych firmy. Początkowo usprawniono program zarządzania talentami i wynagrodzeniami oraz procesy komunikowania się z klientami. Nie dość, że wymieniono blisko 2/3 kadry menedżerskiej, przedefiniowano również sposób jej nagradzania – nagrody i bonusy ściślej powiązano z poziomem realizacji celów firmy. Oceniano nie tylko wyniki, ale i wysiłek włożony w wypełnianie powierzonych obowiązków. Również dla pracowników szeregowych przygotowano nowy system nagród oparty na niestandardowych rodzajach benefitów (np. zniżki na zakupy, bony). W artykule przedstawiono także wady omawianego systemu wynagradzania i pokazano, jak firma HEINZ starała się im zaradzić.

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".