Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Nagradzanie za innowacje, pomysły i idee na przykładzie 3M

03.04.2007 Arkadiusz Koperek
Innowacyjność to jedna z kluczowych cech, decydujących o konkurencyjności organizacji we współczesnym świecie. Postęp techniczny, szybko zmieniające się otoczenie oraz presja innych podmiotów na rynku sprawiają, że od pracowników wymaga się coraz większej kreatywności i elastyczności w działaniu. Jednocześnie stworzenie warunków i odpowiednich rozwiązań stymulujących w pracownikach nowe idee i chęć do dzielenia się pomysłami nie jest proste. Jednym z rozwiązań może tu być zastosowanie odpowiedniego systemu nagradzania pracowników z innowacyjność. Niniejszy artykuł przedstawia sposoby takiego właśnie nagradzania w oparciu o formalne programy zastosowane przez jedną z najbardziej innowacyjnych firm na świecie - 3M.
Arkadiusz Koperek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".