Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Nagradzanie za innowacje, pomysły i idee

28.07.2008 Monika Stabryła
Innovate or perish! (z jęz. ang.: wprowadzaj innowacje albo zgiń) – to w obecnych czasach jedno z najbardziej popularnych haseł w biznesie. Specjaliści powtarzają, że aby wygrać walkę z konkurencją nie wystarczy już dostosowywać się do szybko zmieniającego się otoczenia. Aby utrzymać się na rynku, trzeba nieustannie te zmiany wyprzedzać. Jak jednak pobudzić innowacyjność wśród swoich pracowników? Okazuje się, że może w tym pomóc zastosowanie odpowiedniego systemu nagradzania za innowacje, pomysły czy idee. Taki system musi być jednak zaplanowany bardzo rozważnie, ponieważ, jeśli okaże się nieskuteczny – może przynieść zupełnie odwrotne rezultaty. W artykule zostały przedstawione główne zasady, które pomogą Państwu w skonstruowaniu efektywnego planu nagradzania pracowników za innowacyjność.
Monika Stabryła

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".