Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Motywacyjna siła awansu oraz związanej z nim podwyżki - teoria turnieju

13.06.2006 Ewa Jankowska
Artykuł w szczegółowy sposób opisuje tzw. teorię turnieju – powstałą w latach osiemdziesiątych XX wieku koncepcję motywowania poprzez awans oraz związaną z nim podwyżkę. Teoria ta w bardzo ciekawy sposób wyjaśnia mechanizm kształtowania się wysokości płac, szczególnie tych przypisanych najwyższym stanowiskom. Poprzez lekturę artykułu można więc dowiedzieć się dlaczego firmy wynagradzają menedżerów najwyższego szczebla kilkakrotnie lepiej niż pracowników nawet niewiele niższych rangą. A przede wszystkim można uzyskać wiedzę na temat tego, co pracodawcy osiągają przez takie a nie inne określenie proporcji płac, a także jak to wpływa na wyniki całej organizacji. Opisane są także wady i zalety turniejowej koncepcji wynagradzania oraz bariery dla jej powszechnego stosowania w praktyce biznesu.
Ewa Jankowska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".