Artykuły

Minimalne wynagrodzenie na świecie w 2008 roku

25.03.2008 Jarosław Burdek
Płaca minimalna jest istotnym elementem polityki społeczno-ekonomicznej większości państw. Artykuł prezentuje stawki wynagrodzeń minimalnych ustalanych przez rządy w najważniejszych gospodarczo regionach świata. W przypadku Europy zaprezentowane zostały stawki wynagrodzenia minimalnego także dla krajów nie należących do Unii Europejskiej. W przypadku Stanów Zjednoczonych pokazano stawki minimalnego godzinowego wynagrodzenia dla poszczególnych stanów. Dla większości z nich zaprezentowano także planowane w najbliższych miesiącach podwyżki minimalnego wynagrodzenia. Także w przypadku Kanady omówiono stawki minimalnego wynagrodzenia w poszczególnych prowincjach. W artykule zaprezentowano także wynagrodzenie minimalne w innych wybranych państwach (Nowa Zelandia, Brazylia, Meksyk, Peru, Korea Południowa i Tajwan).
Jarosław Burdek

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2883 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3672 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".