Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Koszty życia a wynagrodzenia - wprowadzenie do problematyki

17.04.2007 Tomasz Aleksandrowicz
Artykuł porusza problematykę wpływu kosztów życia na określanie wysokości wynagrodzeń. Dla działających coraz bardziej globalnie firm staje się ona jednym z czynników, który muszą brać pod uwagę w budowaniu swojego systemu wynagrodzeń. Koszty życia wykazują duże zróżnicowanie geograficzne i świadomość tych różnic staje się przydatna dla lepszego dopasowywania płac do realiów ekonomicznych. W pierwszej części artykuł koncentruje się na przybliżeniu pojęcia kosztów życia i innych związanych z nim zagadnień. Następnie przedstawione są elementy ich wpływu na system płac w firmie oraz związek, jaki koszty życia wywierają pośrednio na satysfakcję pracowników.
Tomasz Aleksandrowicz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".