Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Koszty pracy w USA w roku 2005

19.04.2006 Justyna Masłyk
Wiele mówi się o kosztach pracy w Stanach Zjednoczonych. Amerykańskie koncerny w miarę możliwości przenoszą swoje produkcje do tych krajów, gdzie koszty pracy są najniższe. Według oficjalnych statystyk rządowych Stanów Zjednoczonych, koszt pracy w trzecim kwartale 2005 roku wynosił przeciętnie 26,05 USD na godzinę. W wartości tej, nieco ponad 70% stanowi koszt samej płacy, pozostałe 30% stanowią natomiast koszty związane z dodatkowymi świadczeniami na rzecz pracownika. Wysoki udział w koszcie pracy mają dobrowolne inwestycje w pracownika. Szacuje się, iż pracodawca, gwarantując różnorakie świadczenia pracownicze wydaje na to średnio 5,64 USD na godzinę pracy jednej osoby. W artykule przedstawiona została analiza poziomu kosztów pracy w USA w oparciu o m.in. takie kryteria jak wielkość i sektor działalności firmy oraz poziom stanowiska.
Justyna Masłyk

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".