Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Korzyści i problemy wynikające z płacy zespołowej

19.05.2008 Monika Stabryła
Firmy w odpowiedzi na zmiany otoczenia coraz częściej wprowadzają do swojej struktury zespoły pracownicze. Coraz częściej także decydują się na wdrożenie systemu płacy zespołowej. W artykule przedstawione są korzyści, jakie to rozwiązanie może przynieść. Równocześnie jednak wskazane są problemy, które wiążą się z wprowadzeniem i funkcjonowaniem płacy zespołowej. Artykuł zwraca również uwagę na warunki, jakie powinny być spełnione zanim zostanie wprowadzona taka forma wynagradzania, ponieważ źle zaprojektowany program wynagrodzeń zespołowych może przynieść rezultaty przeciwne do pożądanych. Artykuł zawiera 3 tabele.
Monika Stabryła

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".