Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Komitety ds. wynagrodzeń - część I

10.07.2007 Marzena Jakubiec
Niniejszy artykuł jest pierwszą częścią cyklu o obowiązkach komitetów ds. wynagrodzeń. Komitet ds. wynagrodzeń jest organem rady w spółce, odpowiedzialnym za zaprojektowanie i wprowadzenie systemu wynagrodzeń najwyższych menedżerów. Artykuł opisuje różnice w pozycji komitetów ds. wynagrodzeń ze względu na model nadzoru korporacyjnego: jedno- i dwupoziomowy. Omawia funkcjonowanie komitetów ds. wynagrodzeń w systemie anglosaskim, czyli jednopoziomowym. Dokładnie opisano w nim rolę i zadania komitetów, a także ich obowiązki i zakres odpowiedzialności. W artykule został omówiony sposób wyboru oraz skład komitetu, a także rola, jaką pełni jego przewodniczący. Przedstawione zostały też zasady nadzoru sprawowanego przez komitety ds. wynagrodzeń.
Marzena Jakubiec

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".