Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Kevin J. Murphy o wynagradzaniu i motywowaniu menedżerów

16.06.2008 Ewa Jankowska
Artykuł poświęcony jest dorobkowi naukowemu Kevina J. Murphy’ego, wybitnego specjalisty z dziedziny wynagrodzeń. Murphy specjalizuje się w tematyce wynagradzania menedżerów najwyższego szczebla oraz dyrektorów generalnych (CEOs). Artykuł przytacza szereg jego wniosków dotyczących prawidłowych i błędnych praktyk konstruowania ich pakietu wynagrodzeń. Z tekstu dowiedzą się Państwo m.in., czy warto oferować menedżerom akcje firmy oraz dlaczego należy wprowadzać elementy subiektywizmu w proces oceny ich pracy. W poniższym artykule znajdą Państwo zarówno te, jak i wiele innych praktycznych wskazówek eksperta, które stanowić mogą prawdziwą pomoc w konstruowaniu systemu wynagrodzeń w Państwa firmach.
abonament
Ewa Jankowska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".