Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Kevin F. Hallock o wynagrodzeniach

03.08.2009 Radosław Kotowicz
Kevin F. Hallock to absolwent uniwersytetu Princeton, gdzie uzyskał tytuł magistra i doktora. Obecnie wykłada i prowadzi badania na Cornell University. Wśród jego zainteresowań ważne miejsce zajmują wynagrodzenia najwyższych menedżerów i często są one tematem jego badań i artykułów. Jednym z tematów, jakimi się zajmował, były wynagrodzenia menedżerów firm, które zwalniają pracowników. Przy użyciu narzędzi statystycznych zbadał on, czy rzeczywiście tak jak pokazane jest to w mediach, CEO który podejmuje decyzję o zwalnianiu pracowników może liczyć na wyższe wynagrodzenie i większą jego podwyżkę w następnym roku. Hallock przyjrzał się także powiązaniom CEO i członków rady dyrektorów i sprawdził czy ma znaczenie fakt, że CEO jednych firm zasiadają w radach innych firm. Przyjrzał się także wynagrodzeniom najwyższych menedżerów firm w zależności od płci. Nie tylko pokazał o ile rzeczywiście kobiety zarabiają mniej, ale także w znacznym stopniu udało mu się przypisać wpływ różnych czynników na powstawanie tej różnicy.
Radosław Kotowicz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".