Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Jawność wynagrodzeń – dlaczego i dla kogo?

08.09.2008 Alicja Piastowicz
W artykule przedstawiono coraz bardziej popularną ideę jawności wynagrodzeń pracowników. Koncepcja ta, wdrażana szczególnie w firmach amerykańskich, powoli zyskuje na popularności w naszym kraju. Obok zagadnień z zakresu regulacji prawnych, można tu znaleźć omówienie najważniejszych korzyści wprowadzenia takiego systemu oraz zagrożenia, jakie może to za sobą pociągać. Ponadto artykuł przedstawia szereg praktycznych rad oraz kładzie nacisk na to, na co należy zwrócić szczególną uwagę chcąc wdrożyć taką koncepcję. Tekst nie jest jednak gotowym uniwersalnym planem działania. Może natomiast stanowić podstawę do dyskusji na temat nowatorskiego rozwiązania.
Alicja Piastowicz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".