Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Jak zwiększyć efektywność nakładów na wynagrodzenia korzystając z opinii pracowników i analizy ROI

17.11.2015 Grzegorz Spólnik
W poniższym artykule, bazującym na doświadczeniach amerykańskich przedsiębiorstw, opisano proces zmian w systemie wynagradzania, łączący w sobie dwa, z pozoru sprzeczne ze sobą cele. Pierwszym z nich jest obniżenie kosztów, a drugim zachowanie atrakcyjności pakietu wynagrodzenia, będącego kluczowym elementem walki o pracownika na konkurencyjnym rynku pracy. Przedstawiona metodologia korzysta z dwóch, bardzo ciekawych narzędzi. Pierwszym jest analiza conjoint, stosowana do zbadania preferencji pracowników. Drugi to analiza ROI, umożliwiająca diagnozę korzyści i kosztów wynikających ze stosowania poszczególnych elementów wynagradzania. Opisana procedura pozwala więc wybrać najbardziej efektywne z punktu widzenia organizacji rozwiązania oraz dodatkowo zwiększa prawdopodobieństwo właściwej predykcji wyników wprowadzanych zmian.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".