Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Jak zbudować skuteczny system motywacyjny? Od diagnozy do głównych założeń

19.04.2005 Joanna Kramerek
Wchodząc na rynek firma dysponuje określonymi zasobami materialnymi, ale kwestia ich pomnożenia i efektywnego wykorzystania zależy głównie od pracowników - ich wiedzy i umiejętności, zaangażowania i motywacji. Tak więc odpowiedź na pytanie, co należy zrobić aby dzięki pracownikom uzyskać stały wysoki poziom wzrostu, znajduje się w centrum zainteresowania wszystkich organizacji. Oznacza to konieczność wypracowania skutecznych sposobów motywowania pracowników. Celem jest stworzenie takich instrumentów motywacyjnych, które będą wspierały strategię przedsiębiorstwa, uwzględniając potrzeby pracowników i warunki funkcjonowania organizacji.

Artykuł koncentruje się na praktycznych zagadnieniach związanych z pomiarem motywacji w organizacji oraz omawia podstawowe warunki, które powinien spełniać skuteczny system motywacyjny.
Joanna Kramerek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".