Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Jak wynagradzać pracowników działów badań i rozwoju?

26.04.2010 Ewa Bochyńska-Śmigielska
Niniejsze opracowanie to przykład zmierzenia się z podstawowymi pytaniami dotyczącymi systemów wynagradzania pracowników – badaczy. Czy osoby zatrudnione w działach badań i rozwoju są skuteczniej motywowane środkami finansowymi czy pozafinansowymi? Jakie czynniki należy uwzględnić, projektując system wynagradzania dla wspomnianej grupy pracowników?
W artykule przedstawiono szereg wniosków z badań na temat wpływu różnych metod wynagradzania na efektywność pracowników działów badań i rozwoju. Znaczną część artykułu stanowi opis badań przeprowadzonych na grupie przedsiębiorstw amerykańskich. Dokonano w nim między innymi zestawienia finansowych i niefinansowych sposobów wynagradzania pracowników research & development. Przedstawiono również wyniki analiz dotyczących wpływu poszczególnych metod wynagradzania na efektywność zawodową.
Ewa Bochyńska-Śmigielska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".