Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Jak powiązać premiowanie z wynikami pracy

05.09.2011
Niniejszy artykuł traktuje o powiązaniu premii z wynikami pracy. W przedsiębiorstwach stosuje się różne rodzaje premii, więc ich powiązania z efektami pracy są różne. Na przykład premie prowizyjne uzależniają kwotę premii od wyników działalności algorytmicznie. Inaczej jest w przypadku premii zadaniowych, albo premii okresowych opartych na stałych zadaniach. W artykule przedstawiono też cele premii, które w pewnych okolicznościach są powiązane z celami płacy zasadniczej. W tekście ujęto również informacje na temat słuszności przyznawania premii, a także jej optymalnej wysokości. Artykuł zawiera dwie tabele.

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".