Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Jak nie wynagradzać - najczęstsze błędy i najgorsze praktyki - część I

15.10.2012 Grzegorz Spólnik
W tekście opisano pięć poważnych uchybień oraz błędów związanych z zarządzaniem wynagrodzeniami. Pierwszy z nich - wynagradzanie niesprawiedliwe - może narazić pracodawcę na konsekwencje prawne oraz wewnętrzne konflikty między zatrudnionymi. Niedotrzymywanie zobowiązań upośledza z kolei na długi czas skuteczność prowadzonej polityki personalnej. Brak elastyczności i zróżnicowania wynagrodzeń ma poważne konsekwencje dla finansów organizacji oraz motywacyjnej funkcji płac. W artykule opisano również problem niepowiązania zarobków z nadrzędną strategią organizacji. Oprócz przyczyn oraz konsekwencji powyższych zjawisk w tekście przedstawiono także rady w jaki sposób im zapobiegać oraz jak walczyć z ich negatywnymi skutkami.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".