Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Jak motywować pracowników by osiągnąć innowacyjne wyniki

12.06.2007 Katarzyna Jaśko
W artykule zaprezentowano podstawowe uwarunkowania twórczości w biznesie. Innowacyjność ma kluczowe znaczenie w firmach, których misją jest oferowanie nowych rozwiązań, ale odgrywa dużą rolę także w innych branżach. Ważnym dylematem jest to, jak i czy w ogóle można nagradzać za twórczość. W części artykułu przeanalizowano kontrowersje związane z oferowaniem nagród w celu stymulowania twórczości wśród pracowników. Na podstawie wyników badań prowadzonych w tym zakresie można określić warunki, w których nagradzanie odnosi pozytywny wpływ na poziom twórczości. Jednocześnie przedstawiono różne metody stosowane do pobudzania kreatywności pracowników. Porównano je z tym, co wiadomo o naturze procesu twórczego i o tym, w jakich warunkach najłatwiej jest go wzbudzić. Przytoczono dobre praktyki firm, w których wysoka jest dbałość o sprzyjające kreatywności środowisko pracy. Zrozumienie logiki twórczości okazuje się być niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na dobór odpowiednich narzędzi do realizacji tego celu.
Katarzyna Jaśko

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".