Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Jak mierzyć zwrot z inwestycji w programy motywacyjne pracowników sprzedaży?

01.06.2015 Adam Wrona
Firmy, które stosują programy motywacyjne w odniesieniu do pracowników sprzedaży powinny mierzyć, na ile zainwestowane środki przynoszą wymierne korzyści. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu wskaźnika ROI – zwrotu w inwestycję. Pozwala on na porównanie poniesionych wydatków z osiągniętym zyskiem. W niniejszym artykule przedstawiono dwa podejścia do mierzenia tego wskaźnika. Pierwsza metoda zakłada wykorzystanie danych zastanych i ocenę ROI z perspektywy czasu. Druga natomiast pozwala na zaprojektowanie pomiaru przed wprowadzeniem programu motywacyjnego. W tekście szczegółowo omówiono obydwie metody. Opis został zilustrowany dwoma przykładami. Artykuł zawiera 2 tabele.
Adam Wrona

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".