Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Interim management a wynagrodzenia

05.07.2010 Grzegorz Spólnik
Interim management jest coraz bardziej popularną formą zatrudnienia wysokiej klasy specjalistów, doświadczonych menedżerów i dyrektorów. Szczególnie cenią ją pracodawcy z państw Europy Zachodniej, ale i w Polsce ma ona coraz większe znaczenie. Artykuł opisuje czym jest interim managemnt i kiedy najczęściej wykorzystuje się go w praktyce biznesowej. Główną część opracowania poświęcono jednak aspektom związanym z wynagradzaniem interimów. Opisano od czego – generalnie – ono zależy, jakie korzyści z zarządzania tymczasowego mają firmy, a jakimi przywilejami mogą się cieszyć sami menedżerowie. Na kilku przykładach z rynku brytyjskiego pokazano relacje pomiędzy wynagrodzeniem interimów i pracowników etatowych. Artykuł zawiera 1 tabelę.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".