Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Historia badań płacowych w Stanach Zjednoczonych

13.06.2011
Artykuł poświęcony jest historii badań płacowych. Jedną z pierwszych instytucji w Stanach Zjednoczonych, które zajęły się analizowaniem poziomu i struktury wynagrodzeń, jest Bureau of Labor Statistics. Pionierskie badania przeprowadzono w roku 1880 na szczeblu rządowym, bazując na niewielkiej ilości danych zgromadzonych dzięki bardzo ograniczonej ilości środków. W późniejszym okresie rozwijano metodologię działań oraz poszerzano zakres podmiotów objętych badaniami. Stopniowo podejmowano próby analiz wynagrodzeń dla poszczególnych stanowisk i branż. Postawiono też pierwsze kroki w kierunku stworzenia list stanowisk oraz ich opisów. Z biegiem lat powstał szereg nowych koncepcji i rodzajów badań, analizujących różne branże, stanowiska, czy organizacje. Szczególny rozkwit nastąpił w latach 70-tych dwudziestego wieku. Wtedy też zaobserwowano wiele zmian dotyczących rozwoju programów i systemów analiz płacowych. Artykuł zawiera również szereg informacji na temat współczesnych badań i trendów płacowych. Zaprezentowano także opis największych firm będących liderami na rynku badań płacowych, pochodzących ze Stanów Zjednoczonych.

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".