Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Fundamenty strategii wynagradzania kadry zarządzającej w świetle ostatnio zachodzących zmian

26.04.2011 Patrycja Grzesińska
Niniejszy artykuł opisuje bieżące problemy, związane ze strategią wynagradzania najważniejszych osób w firmie. Na wstępie przedstawione zostały czynniki, które bez wątpienia będą miały wpływ na kształtowanie się zarobków kadry zarządzającej. Następnie ukazano jak w zaistniałych warunkach ustabilizować system wynagradzania oraz zapewnić przejrzystą komunikację, dotyczącą płac w firmie. Dalsza część opracowania została poświęcona przewidywaniom odnośnie zarobków top menedżerów w 2011 roku. Przedstawiono oczekiwania co do realizacji założonych wyników i ich potencjalny wpływ na wysokość zarobków najważniejszych osób w firmach. Następnie opisane zostały przewidywane zmiany w poszczególnych składnikach płacy kadry menedżerskiej. Na zakończenie przytoczono podstawowe wytyczne dla działów wynagradzania na 2011 rok. Artykuł zawiera 5 wykresów.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".