Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Ewaluacja wynagrodzenia za wyniki według wytycznych ISS

31.03.2014 Sylwia Rębisz
Problem właściwego wynagradzania top menedżerów jest cały czas aktualny. Teoretycznie ich płace powinny być dostosowane do wyników, jakie osiąga przedsiębiorstwo, w którym są zatrudnieni. Praktyka wskazuje jednak, że nie zawsze tak bywa. Amerykańska organizacja doradcza – Institutional Shareholder Services – opracowała metodę oceny dopasowania wynagrodzeń kadry zarządzającej do wyników osiąganych przez spółki. Składają się na nią trzy wskaźniki: względny stopień dopasowania, wielokrotność mediany oraz związek pomiędzy wynagrodzeniem i całkowitą stopą zwrotu dla akcjonariuszy. W artykule szczegółowo opisano te wskaźniki oraz pokazano, jak je obliczyć. Tekst zawiera 1 tabelę.
Sylwia Rębisz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".