Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Dodatkowe świadczenia medyczne w małych amerykańskich firmach (2002)

20.01.2004 Marcin Potoczny
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne dla pracowników, czyli pewna forma dofinansowania (czasami całkowitego pokrycia) ponoszonych przez pracowników wydatków na opiekę medyczną, jest najbardziej popularną formą ubezpieczenia zdrowotnego w USA. Ponad 100 milionów amerykańskich pracowników, co stanowi 74% populacji osób aktywnych zawodowo jest objętych takim ubezpieczeniem. W sumie w takim systemie ubezpieczonych jest obecnie ponad 162 miliony amerykanów w wieku do 65 lat, co daje 66% tej grupy demograficznej. Rządowe programy pomagające osobom w podeszłym wieku lub osobom o niskich dochodach w pokryciu kosztów leczenia (Medicare, Medicaid) obejmują około 15% osób z tej grupy.

W artykule opisano funkcjonowanie programów dodatkowej opieki medycznej w amerykańskich firmach zatrudniających od 2 do 50 pracowników. Przedstawiono w nim m.in. koszty takich programów, reakcje badanych firm na zmiany kosztów świadczeń medycznych, powody dla których pracodawcy oferują dodatkowe programy zdrowotne czy np. wpływ takich programów na fluktuację kadr.
Marcin Potoczny

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Polub wynagrodzenia.pl

Udostępnij

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".