Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Czym są łączne korzyści z pracy?

13.07.2009
Ze względu na duże rozbieżności w rozumieniu różnych terminów z tematyki wynagrodzeń podjęliśmy działania zmierzające do ich wyjaśnienia. Dzięki uprzejmości światowego stowarzyszenia specjalistów ds. wynagrodzeń (WorldatWork) otrzymaliśmy pozwolenie na przetłumaczenie tekstu zatytułowanego „What is total rewards”. Celem, jaki nam przyświecał, było wyjaśnienie tego, czym są łączne korzyści z pracy i w jaki sposób możemy dokonać podziału w ramach „total rewards”. Dzięki temu artykułowi zobaczą Państwo co sprawiło, że problematyka wynagrodzeń stała się tak istotna w skali światowej. Następnie został przedstawiony model „total rewards” wraz ze wszystkimi jego składowymi. Druga część artykułu zawiera dokładne definicje poszczególnych elementów „total rewards” wraz z ich dalszym podziałem.
Przystępując do tłumaczenia tekstu WorldatWork zadaliśmy sobie pytanie, czy w Państwa rozumieniu model „total rewards” jest właściwie skonstruowany. Pisząc ten artykuł zdajemy sobie sprawę, że wielu z naszych Czytelników będzie miało inne podejście do tego, czym są proces wynagradzania czy też łączne korzyści z pracy. Dlatego po przeczytaniu artykułu zachęcamy do podzielenia się z nami uwagami, jak w Państwa odczuciu można podejść do innego podziału w ramach wynagradzania i dlaczego uważają Państwo, że byłby on właściwszy. Życzymy przyjemnej lektury i zapraszamy do dyskusji.

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2969 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3760 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".