Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Czy nadchodzi koniec ery benefitów w USA?

09.03.2004 Anna Postół
W Stanach Zjednoczonych częstym problemem, występującym przy wprowadzaniu nowoczesnej strategii wynagradzania, jest właściwe skonstruowanie systemu dodatków pracowniczych. Tradycyjne podejście do programów wynagrodzeń materialnych jest drogie i oparte jedynie na uzyskanych już przez pracownika uprawnieniach. Ilość środków przeznaczanych na dodatki reguluje głównie otoczenie konkurencyjne. Sytuacja taka spowodowana była wieloma czynnikami, takimi jak polityka podatkowa USA, federalna kontrola wynagrodzeń, wzrost znaczenia i zakresu ubezpieczeń społecznych oraz prawo socjalne i związki zawodowe. Nowoczesne podejście uwzględnia obowiązek firmy do ochrony pracowników przed niespodziewanymi wydatkami, przy uwzględnieniu wyników ich pracy. Przyszłość tradycyjnych planów dodatków pracowniczych jest bardzo niepewna z powodu konieczności ograniczania kosztów.
Anna Postół

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".