Artykuły

Czy Mikołaj zarobi w tym roku na prezenty?

05.12.2011 Teresa Hantz
Artykuł porusza kwestię wynagrodzenia mikołajów. Choć praca należy raczej do sezonowych, z pewnością nie można jej zaliczyć do tych źle opłacanych. Stawki są różnorodne, jednak to ile zarobi Mikołaj zależy przede wszystkim od jego przedsiębiorczości i tego, czy posiadane przez niego umiejętności odpowiadają zapotrzebowaniom rynku. W cenie jest znajomość języków obcych czy umiejętność gry na instrumencie. Stawki liczone są nie za godzinę, ale za wizytę (która zresztą trwa zazwyczaj 20-30 minut). W jej trakcie przybysz z Laponii może zarobić od 60 do 150 PLN (jeśli pracuje na własną rękę). Mikołaj z agencji ceni się znacznie wyżej, ale i przychód z wizyty nie jest przeznaczony w całości dla niego. I choć na tle innych państw polski Mikołaj wypada raczej słabo, to i tak we własnym kraju może nieźle zarobić. Artykuł zawiera 1 wykres i 2 tabele.
Teresa Hantz

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2849 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3636 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".