Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Czas na ewolucję, nie na rewolucję

07.06.2010 Grzegorz Spólnik
Słuchając wypowiedzi ekspertów na temat kondycji gospodarek i przedsiębiorstw można odnieść wrażenie, iż najtrudniejsze chwile mamy już za sobą i w przyszłość można patrzeć z umiarkowanym optymizmem. Wciąż jednak jedną z najważniejszych cech zarządzania w ciągu najbliższych kilku, kilkunastu miesięcy powinna być ostrożność. Dotyczy to również kwestii wynagrodzeń. Mając na uwadze ten kontekst, w artykule opisano pięć podstawowych trendów, które obserwuje się w polityce wynagradzania firm na całym świecie, w tym między innymi centralizację i presję na porównania z rynkiem. Artykuł zawiera 1 tabelę.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".