Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Błędy popełniane przy wykorzystywaniu płacy jako narzędzia motywowania

15.04.2003 Jadwiga Pęczek
Choć coraz częściej dostrzega się znaczenie motywowania pracowników dla zapewnienia trwałego rozwoju przedsiębiorstwa, zarządzanie przez motywację nadal nie jest wolne od błędów. Często są to problemy podstawowe, dotyczące np. wysokości minimalnego wynagrodzenia, wystarczającego zaledwie na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Czasem są to sytuacje bardziej skomplikowane - np. problem motywacji bardzo dobrze wynagradzanego menedżera czy kierownika. Niezależnie o tego, czy mamy do czynienia z małym przedsiębiorstwem czy dużą korporacją, nie wolno i nie warto bagatelizować tego problemu. Konieczne jest ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań, a przede wszystkich nie popełnianie błędów, które demotywują pracowników.
Jadwiga Pęczek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".