Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Benefity służące budowaniu równowagi pomiędzy pracą a życiem osobistym – nowy sposób motywowania pracownika

20.06.2011 Joanna Kłosowska
W artykule przedstawiono główne informacje na temat benefitów służących budowaniu równowagi pomiędzy pracą, a życiem osobistym. Współczesny pracownik nie jest tak skłonny jak niegdyś, aby poświęcać swoje życie prywatne dla dobra firmy. Zachowanie równowagi pomiędzy sferą zawodową, a pozazawodową jest obecnie jednym z istotnych kryteriów, branych pod uwagę przy wyborze przez jednostkę miejsca zatrudnienia. Work-life benefits to rodzaj świadczeń, które mają wspierać osobę zatrudnioną w jej staraniach o zachowanie harmonii pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. W niniejszym opracowaniu przedstawiono rodzaje tego typu benefitów, opisano psychologiczne mechanizmy leżące u podłoża ich działania, a także podano wskazówki odnośnie ich stosowania. W tekście znaleźć można także wyniki badań na temat skuteczności tych świadczeń w motywowaniu i utrzymywaniu pracowników. Artykuł zawiera dwie tabele.
Joanna Kłosowska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".