Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Benefity pracowników McDonald’s w Polsce i USA

19.09.2011 Konrad Nawrot
W artykule zaprezentowano benefity pracowników McDonald’s w Polsce i USA. Na początku scharakteryzowano programy szkoleniowe pracowników szeregowych i kadr menedżerskich. W dalszej części opracowania opisano zasady działania Uniwersytetu Hamburgera. Obecnie na świecie jest 7 centrów szkoleniowych tworzących „uczelnię” McDonald’s, w których kształceni są profesjonaliści z zakresu zarządzania. Skupiono również uwagę na możliwości zdobycia międzynarodowego doświadczenia dzięki wymianom pracowniczym przy wykorzystaniu „McPaszportu”. Do podstawowych świadczeń pracowników zalicza się elastyczny czas pracy oraz zniżki na posiłki. Z kolei pracownicy amerykańskich restauracji tej sieci mogą otrzymać dofinansowanie dalszej edukacji oraz wsparcie adopcji dziecka. W końcowej części artykułu opisano konta oszczędnościowe oraz ubezpieczenia zdrowotne i dentystyczne.
Konrad Nawrot

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".