Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Badanie satysfakcji z wynagrodzenia – metody kwestionariuszowe. Część II

01.12.2008 Ewa Bochyńska-Śmigielska
Artykuł jest kontynuacją opracowania „Badanie satysfakcji z wynagrodzenia – metody kwestionariuszowe cz. I”. Jego problematyka dotyczy przede wszystkim zmian, jakie zaszły w ocenie satysfakcji z wynagrodzenia po skonstruowaniu Pay Satisfaction Questionnaire. Omówiono najbardziej znaczące tendencje, jakie pojawiły się od 1985 roku w zakresie modyfikowania kwestionariusza PSQ. Omawiając przykłady miar powstałych na bazie PSQ, dokonano analizy kwestionariusza QSR autorstwa Roussella, posługując się przykładowymi pozycjami kwestionariuszowymi. Podobną analizę przeprowadzono w odniesieniu do polskiego kwestionariusza satysfakcji z wynagrodzenia autorstwa Kazimierza Sedlaka. Ponadto, omówiono szereg zagadnień związanych z adaptacją kulturową miar kwestionariuszowych do badania satysfakcji z wynagrodzenia.
Ewa Bochyńska-Śmigielska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".