Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Audyt systemu wynagrodzeń - część I

15.06.2003 Błażej Krężołek
Audyt systemu wynagrodzeń ma na celu zbadanie jakości funkcjonowania systemu wynagrodzeń w przedsiębiorstwie. Co więcej, w wyniku audytu mogą zostać ujawnione ukryte zjawiska i tendencje powiązane z polityką kadrową przedsiębiorstwa. Mogą to być niewykorzystane rezerwy, niedostrzegane szanse stojące przed przedsiębiorstwem - ale także zjawiska niepokojące, zagrażające dalszemu rozwojowi firmy. W artykule opisano przyczyny podejmowania audytu wynagrodzeń oraz przebieg jego kolejnych etapów. Zasadniczą część artykułu stanowi opis dwóch pierwszych etapów audytu wynagrodzeń: analiza relacji płac w firmie i analiza aktualności opisów pracy oraz badanie postaw i opinii o systemie wynagrodzeń. Opis kolejnych, znajdą Państwo w drugiej części artykułu.
Błażej Krężołek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".